قالیشویی یافت آباد

قالیشویی یافت آباد، یکی از قالیشویی های معروف محله یافت اباد است. این قالیشویی با در نظر گرفتن شرایط حمل و نقل در دوران کرونا، بستری را فراهم کرده است. این بستر به این صورت است که مشتریان با ثبت نام در آماده خدمت به شما هستند. تحویل 48 ساعته و رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر( شوینده های مناسب، لکه گیری و.. ) یکی از مهم ترین اصول قالیشویی یافت آباد است.

تفاوت قالیشویی مدرن و سنتی

ممکن است برای بسیاری از شما این سوال پیش بیاید که قالیشویی سنتی چه تفاوتی با قالیشویی مدرن دارد. در قدیم اکثر خانه ها قدیمی بود و مسلما مردم فرش هایشان را در حیاط خانه شان می شستن. رفته رفته با زیاد شدن خانه های آپارتمانی، مردم مجبورشدند برای شستن و جلوگیری از وقت از خدمات قالیشویی استفاده کنند. نکته قابل توجه این است که قالیشویی از نظر وقت و هزینه، صرفه جویی زیادی به افراد کرده است.

قالیشویی یافت آباد2
قالیشویی یافت آباد2

تفاوت این دو روش در چیست؟

در قالیشویی به روش سنتی، کارگران فرش هارا بصورت دستی می شویند. و در روش مدرن فرش ها توسط دستگاه های مخصوص شسته می شود. در قالیشویی ، فرش ها به دو روش سنتی و مدرن شسته می شوند. اما شاید شما در روش مدرن نگران پارگی فرش های خود باشید. در ادامه این تفاوت های ریز این دو روش را بیشتر بررسی می کنیم:

قالیشویی سنتی:

در قالیشویی این امر توسط کارگران و بصورت دستی انجام می شود.فرش های عتیقه و قیمتی شما در قالیشویی توسط استاد  کار ماهرانجام می شود.اما اگر این روش در خانه انجام شود، معایبی را با خود همراه می سازد. مورد اولی که این روش دارد این است که فرش ها ممکن است در فصل سرما دیر خشک شود. و رطوبت باقی مانده در فرش سبب تولید قارچ شود.

قالیشویی به روش نیمه اتوماتیک:

در قالیشویی یافت آباد، شستن فرش به صورت نیمه اتوماتیک توسط یک فرشه و یک ماشین شلاق زن انجام می شود. همین امر سبب شده تا این روش نسبت روش های سنتی و اتوماتیک سریع تر انجام شود.

قالیشویی به روش اتوماتیک:

در قالیشویی ، شستن فرش ها به روش اتوماتیک به این صورت انجام می شود که ابتدا خاک فرش گرفته می شود. سپس با ثابت نگه داشتن رنگ فرش، عمل له گیری انجام می شود. و در نهایت با شستن فرش و خشک کردن آن توسط دمای مناسب مراحل به اتمام می رسد.

مراحل شستشوی فرش در قالیشویی یافت آباد

خاک گیری- تثبیت رنگ در فرش- لکه گیری- شستشو و آب کشی- خشک کردن

قالیشویی یافت آباد1
قالیشویی یافت آباد1

لکه گیری فرش در قالیشویی  چطور انجام می شود؟

در قالیشویی ، قبل از شستشوی فرش عمل لکه گیری انجام می شود. بیاید به این نکته توجه کنیم که اگر ما قبل از شستن فرش لکه گیری انجام ندیم چه اتفاقی برای فرش ها می افتد؟

خب جواب خیلی سادست! لکه های روش فرش درصورت تماس با آب و مواد شوینده تثبیت می شوند و رنگ های اضافه به فرشتان وارد می کنند.

قدم اول در لکه برداری:

قالیشویی ابتدا با بررسی نوع لکه سعی  در تشخیص آن دارد. بعد از تشخیص لکه ، کارشناسان قالیشویی با در نظر گرفتن نوع فرش( دستباف یا ماشینی بودن) حلال مناسب برای آن لکه را انتخاب می کنند. حلال هر فرش باید طوری انتخاب شود که به بافت و الیاف فرش آسیبی وارد نکند.

لکه بری در قالیشویی به راحتی انجام می شود. اما کارشناسان ما توصیه می کنند، قبل از سپردن فرش به قالیشویی، لکه را توسط شوینده های مناسب پاک کنند. زیرا با ماندن طولانی لکه بر روی فرش، تثبیت لکه بیشتر است.

شناخت لکه قبل از شستشو

همانطور که قبلا اشاره کردیم، شناخت لکه ها قبل از شستشوی قالی مهم است. پس مهم است که شما قبل از سپردن فرش هایتان به قالیشویی ، نوع لکه به وجود آمده، نوع فرش، و یک سری مشخصات ظاهری از را به کارشناسان ما اطلاع دهید.

بهترین مواد شوینده برای هر لکه

به دلیل اینکه هر لکه ویژگی خاص خودش را دارد. نمی توان یک ماده شوینده را برای تمام لکه ها استفاده کرد.

قالیشویی یافت آباد، با شناخت هر لکه، مواد شوینده مناسب با لکه هارا انتخاب می کند.

انبار کردن فرش در قالیشویی یافت آباد

لوله کردن فرش و پیچیدن یک پارچه دور آن

این امر باعث می شود که چروک روی فرش به وجود نیاید.

جلوگیری از انبار فرش به مدت طولانی

ثبت سفارش انلاین

قالیشویی نارمک

قالیشویی تهران اوغلی زیر نظر اتحادیه میشوید قالیشویی نارمک قالیشویی نارمک از نظر موقعیت مکانی واقع در کلان شهر بزرگ تهران است.این قالیشویی به دلیل

ادامه ی مطلب »

قالیشویی الهیه

قالیشویی تهران اوغلی زیر نظر اتحادیه می باشد قالیشویی در الهیه در حال حاضر اغلب قالیشویی های فعال در سطح شهر با استفاده از دستگاه

ادامه ی مطلب »