قیمت قالیشویی

هر صنف و شغلی در اتحادیه ی مخصوص خود نرخ هایی متفاوت دارد که بر اساس آن نرخ ها و البته معیارها قیمت گذاری هایی می شوند و در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
قالی شویی هم از جمله اصناف بسیار کاربردی و همین طور محبوب می باشد که با توجه به معیار های مخصوص و تعیین شده ی خود قیمت های مختلفی برای هر قسمت دارد که مشتریان با توجه به قیمت های شست و شوی قالی و فرش که در انواع و اقسام مختلفی هم هستند سفارش خود را ثبت کرده و فرش خود را از هر نوع و جنسی باشد تحویل قالی شویی می دهند.
هم چنین امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در همه ی زمینه ها داشتیم دستگاه ها و ماشین آلات مخصوصی هم در این زمینه و صنف طراحی شد و معمولاً اکثر قالی شویی ها کاملا مجهز و مدرن هستند، به طوری که فرش در بهترین و بالا ترین کیفیت شسته شده بدون کم شدن ذره ای از ارزش آن و البته مسلم است که با توجه به تمامی این تفاسیر هزینه ها بیش تر شود.
هم چنین قالی شویی ها با توجه به قیمتی که دارند و از مشتری دریافت می کنند موظف هستند که از بهترین و بالاترین کیفیت از مواد شوینده استفاده کنند تا آسیبی به فرش وارد نشود و هم چنین مواد شوینده وارد تار و پود فرش هم نشود.
با توجه به این که فرش ها در جنس های مختلفی هستند باید مواد شوینده مختص هر فرش باشد تا فرش علاوه بر این که بدون آسیب شسته شود از ارزش مادی و معنوی فرش هم کم نشود.
البته لازم به ذکر است که قالی شویی ها هر قیمتی که از مشتریان دریافت کنند کاملا به صرفه بوده چرا که علاوه بر این که بر وقت و هزینه صرفه جویی می شود فرش ها نیز بدون ذره ای آسیب هم شسته می شود که این موضوع می تواند نکته ای بسیار مفید باشد و حتی انرژی ای از تحویل دهنده ی فرش کاسته نمی شود و با صرفه جویی در وقت و انرژی فرش ها کاملا شسته می شوند.

قیمت قالیشویی

تخصص و نحوه کار ما

در هنگام ارائه خدمات گوناگون هر مجموعه روش کار و تجهیزات مخصوص به خود را دارد با توجه به این موضوع کیفیت خدمات رسانی در هر مکانی یکسان نخواهد بود. در این مجموعه شستشوی انواع فرش با استفاده از تجهیزات مخصوص انجام می شود که در ادامه این بخش با روند کاری این مجموعه بیشتر آشنا خواهیم شد.

تخصص و نحوه کار ما

قیمت نرخ اتحادیه

با توجه به اوضاع اقتصادی امروزه مردم هزینه ها در هنگام دریافت خدمات از اهمیت زیادی برخوردار است؛ اغلب مردم سعی می‌ کنند تا هزینه ها را تا حدود زیادی از طریق راه های گوناگون برای خود کاهش دهند.
امروزه شرکت ها و ارگان های فعال در این زمینه سعی کرده اند تا یک نرخ معین را برای ارائه خدمات در نظر بگیرند اگرچه این موضوع به طور رسمی اعمال شده است اما برخی از مجموعه ها بدون توجه به این نرخ هزینه‌های خود را تغییر می دهند.
همانطور که می دانید امروزه یکی از کاربردی ترین و مهم ترین خدمات مورد نیاز افراد جامعه استفاده از خدمات قالیشویی ها می باشد این مجموعه ها در قبال شستشوی فرش و یا ترمیم آن ها هزینه هایی را از شما دریافت خواهند کرد که این هزینه ها از یک شهر به شهر دیگر و یا از یک مجموعه به مجموعه دیگر متغیر خواهد بود،در چنین شرایطی شما باید به دنبال مجموعه ای باشید که بتوانند خدمات خود را با کیفیت بالا و هزینه های کم ارائه کنند شاید با خودتان فکر کنید که چنین مجموعه ای اصلا وجود ندارد اما در حال حاضر قالیشویی های زیادی برای جذب مشتری بیشتر و گسترش کار خود خدمات با کیفیتی را در کنار هزینه‌های کم ارائه می‌کنند.
برای پیدا کردن این مجموعه ها کافیست با تلفن های پشتیبانی اتحادیه صنف تماس گرفته و اسامی معتبری از آن ها را دریافت کنید؛امروزه قالیشویی های زیادی برای گسترش کسب و کار خود تبلیغات زیادی در صفحات اجتماعی و یا رسانه ها انجام می دهند توجه داشته باشید که در هنگام مشاهده این تبلیغات تنها به اطلاعات درج شده اکتفا نکرده و بررسی‌های بیشتری انجام دهید تا در این را بر سر راه کلاهبرداران و سارقان قرار نگیرید.
توجه داشته باشید اگر چه در هنگام دریافت خدمات قالیشویی ها هزینه ها نقش بسیار مهمی را دارند اما گزینه مهم تر در این زمینه کیفیت خدمات می باشد همانطور که می دانید سلامتی فرش ها عاملی مهم در این زمینه شناخته شده است.
چنانچه شما از خدمات بی کیفیت و کم هزینه ای در این زمینه استفاده کنید خسارت های ایجاد شده برای شما بیشتر از هزینه ها خواهد شد.
قابل ذکر است که اولویت اصلی خود را کیفیت ارائه خدمات قرار دهید، همچنین در هنگام استفاده از خدمات قالیشویی های گوناگون به جواز کسب آن مجموعه نیز توجه داشته باشید، امروزه برخی از قالیشویی ها بدون جواز کسب و به صورت غیر قانونی در حال فعالیت هستند در چنین شرایطی چنانچه آسیبی به کالای شما وارد شود نمی‌توانید شکایتی کرده و خسارت‌های وارده را جبران کنید پس نسبت به این موضوع کاملا مطمئن شوید.

قیمت قالیشویی بر حسب جنس فرش

همان طور که گفته شد فرش ها در انواع مختلفی از طرح ها و جنس ها هستند که هر کدام از این جنس ها مواد شوینده های مخصوص به خودی دارند و البته،نحوه ی شست و شوی هر کدام هم با هم متفاوت است. فرش ها در انواع ابریشمی و دستبافت و ماشینی و پشمی و … هستند که هر کدام از این فرش های نام برده شده دارای جنس های مختلف و همین طور تار و پود های متنوعی دارند که باید هنگام شست و شو متناسب با هر جنس شسته به طوری که از ارزش مادی و معنوی فرش کاسته نشود، که این موضوع از جمله موضوعات مهمی است که در همه ی قالی شویی ها الزامی است که دقت شود تا مشتریان با رضایت کامل فرش های خود را تحویل بگیرند.
در ارتباط با قیمت و نرخ تعیین شده، لازم به ذکر است که همان طور که ذکر کردیم هر کدام از این فرش ها دارای مواد شوینده ی مختلف هستند پس در قیمت هم با هم مختلف هستند و هر کدام با توجه به جنسی که دارند و مواد شوینده ای که مصرف می کنند قیمت گذاری می شوند.
هم‌چنین علاوه بر این که در انتخاب قالی شویی به هزینه ها دقت شود الزامی است که به این موضوع هم دقت شود که قالی شویی با توجه به ابزار و موادی که به کار می برد سعی کند تا بر عمر و طول عمر فرش بیفزاید، چرا که بعضی قالی شویی ها هستند که این امکان را برای مشتریانشان فراهم کرده اند که طول عمر فرش را با توجه به مهارت و تخصصی که دارند بالا ببرند که البته این کار تنها با روش های امروزه قابل اجرا است و روش های سنتی نمی تواند جایگزین این کار باشد.

قیمت قالیشویی بر حسب جنس فرش

قیمت شستشوی فرش دستباف 

در گذشته اغلب مردم فرش های خود را صورت فردی و یا گروهی می بافتند اما با گسترش مشاغل در سطح جامعه و نیز عدم وجود علم و دانش کافی در این زمینه امروزه استفاده از فرش های ماشینی رونق بیشتری یافته است. همانطور که می دانید شستشو و نگهداری فرش دستباف از اهمیت زیادی برخوردار است به گونه‌ای که هرگونه اقدام خودسرانه و نادرست در این زمینه می‌ تواند آسیب‌ های زیادی به آن وارد کرده و از ارزش فرش شما بکاهد.
امروزه افراد زیادی با شستشوی نادرست فرش های دست بافت تاروپود آن ها را در معرض آسیب قرار داده و فرش خود را به طور کامل از بین برده اند توجه داشته باشید که بدون هیچ علم و دانشی در جهت شستشوی فرش دستباف خود اقدام نکنید.
برای مثال در حال حاضر برای شستشوی فرش های دستباف شوینده های مخصوصی در نظر گرفته شده است که بدون آن ها شستشوی فرش به طور سالم میسر نخواهد بود بهترین انتخاب در این زمینه این است که از خدمات قالیشویی ها در این زمینه استفاده کنید.
امروزه شستشوی فرش های دستبافت و قیمتی در برخی از قالیشویی ها با کیفیت بالایی انجام خواهد شد با استفاده از این خدمات شما می توانید پاکیزگی فرش دستباف خود را بدون هیچ آسیبی انجام دهید، همچنین برخی از این خدمات در منزل شما نیز قابل اجرا خواهد بود؛ اگر نگران آسیب دیدن و یا سرقت فرش های قدیمی و دستبافت خود هستید می توانید نیروهای قالیشویی مورد نظر را به منزل خود دعوت کرده و خدمات شستشو را در حضور خودتان دریافت کنید.
قیمت شستشوی فرش دستباف معمولا از فرش های ماشینی بیشتر می باشد زیرا برای شستشوی این فرش ها نیروی انسانی به صورت مستقیم و با استفاده از تجهیزات قوی تر و پر هزینه تر فعالیت خواهند کرد در صورتی که فرش‌ دستبافت شما نیاز به خدمات رفوگری و یا رنگ برداری فرش داشته باشد این هزینه ها برای شما افزایش پیدا خواهد کرد.

قیمت شستشوی فرش دستباف

عوامل تاثیر گذار بر هزینه قالی شویی

همه ی قالی شویی هایی که در سراسر کشور در فعالیت هستند موظف به این هستند که تمامی فرش های مشتریان را با توجه به نوع و جنسی که دارد در بالاترین کیفیت و مرغوب ترین کیفیت ِ شست و شویی، شسته و خشک کنند که این کار ها نیاز به مواد شوینده ی مناسب و دستگاه ها و ماشین آلات مجهز می باشد که هر کدام از این موارد نام برده شده بر روی قیمت بسیار تاثیر گذار هستند.
به گونه ای که نرخ و قیمت شست و شوی فرش دستباف و ماشینی با هم متفاوت است و علت این موضوع این است که مواد شوینده ی مصرفی برای هر کدام متفاوت است و هر کدام به روش های مختلفی شست و شو می شوند پس بنابراین طبیعی است که قیمت گذاری آن ها متفاوت باشد.
پس بنابراین به طور کلی عواملی هم چون نیرو کار انسانی و مواد شوینده ی مصرفی و نوع شوینده و دستگاه های مصرفی همگی بر تعیین نرخ و قیمت شست و شوی فرش تاثیر گذار هستند.
البته در بعضی شرایط است که فرش نیاز به رنگ بری و لکه گیری و مرمت و رفوگری و سایر عوامل تعمیری دارد که قبل از شست و شوی فرش انجام می شود که هر کدام از این کار ها هم قیمت های مختص به خود را دارد که در صورت نیاز و انجام بر قیمت شست و شوی فرش هم افزوده می شود.
تمامی این موارد ذکر شده عواملی بودند که بر قیمت قالی شویی ها تاثیر گذار هستند که قالی شویی ها موظف هستند که این قیمت ها را به مشتریان خود ارائه دهند تا مشتریان از نرخ ها با خبر باشند.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه قالی شویی

هزینه ی قالیشویی طبق اندازه و ابعاد فرش

در ارتباط با عواملی که بر قیمت و تعیین هزینه ها تاثیر گذار بودند، گفتیم و عامل دیگری هم وجود دارد که در تعیین قیمت ها تاثیر گذار هستند که آن هم اندازه و ابعاد فرش ها هستند که فرش ها از نظر ابعادی متفاوت هستند که معمول ترین اندازه ی آن ها ۱۲ متری، ۹ متری و ۶ متری است که بر حسب این اندازه ها میزان قیمت گذاری تعیین می شود.
هم چنین اندازه های دیگری هم وجود دارد که نوعی گلیم ها و پادری ها و …. هستند که هر کدام از این فرش ها هم قیمت های مختلف خود را دارند.
به طور کلی هر ابعاد فرشی که موجود باشند و حتی هر میزان موکت هم باشد قالی شویی ها قادر به شست و شو هستند و البته بر حسب معیار هایی که گفته شد و البته که ابعاد و اندازه ی فرش ها هزینه ی شست و شو تعیین می شود.
لازم به ذکر است که تمامی کار هایی از جمله شست و شوی انواع فرش ها در قالی شویی ها با توجه به جنسی که دارد و درجه ی نرمی و زبری فرش ها انجام می شود که تمامی این کار ها هم زیر نظر نیروی های انسانی مجرب صورت می گیرد و هم چنین توسط دستگاه های کاملا حرفه ای هم انجام می شود.
چرا که شست و شو نیازمند دقت بالا و حوصله ی کافی است تا الیاف فرش و تار و پود های فرش ها آسیبی نبینند و فرش ها کاملا تمیز و سالم به دست صاحبانشان برسند.

هزینه ی قالیشویی طبق اندازه و ابعاد فرش

نرخ اتحادیه قالیشویی در سال ۱۴۰۱

قیمت نرخ مصوب اتحادیه ی قالیشویی بستگی به نوع شست و شوی که انجام می شود و هم چنین نوع مواد شوینده ی مصرفی و ابعاد و اندازه ی فرش ها تعیین می شود و متراژ فرش ها هم بر میزان تاثیر گذار هستند و هم چنین این میزان قیمت تعیین شده از سوی اتحادیه قالی شویی در همه ی قالی شویی های سراسر کشور باید به یک قیمت باشد و هر متر فرشی که شست و شو می شود قیمت خود را دارد.
هم چنین لازم به ذکر است که ممکن است در بعضی قالی شویی ها این قیمت کمی متفاوت باشد که این موضوع با توجه به این موضوع است که بعضی از این قالی شویی ها و کارخانه های شست و شوی فرش از ابزار آلات و ماشین آلات مدرن و کاملا مجهز استفاده می کنند که خیلی بهتر هم هستند و شست و شو بسیار بهتر انجام می شود و در بالا ترین کیفیت شست و شو و خشک کردن فرش را تحویل مشتریان خود می دهند.
امسال هم با وجود تورم ها و نوسانات بازاری قیمت شست و شوی فرش هم نسبت به سال های گذاشته بیش تر می باشد چرا که بر نرخ مواد شوینده ها هم اضافه شده است.

خدمات قالیشویی ما

لکه بری فرش : چنانچه فرش شما در شرایط مختلف دچار ترکیب رنگ و یا لکه دار شد می توانید با استفاده از خدمات لکه برگی این مجموعه آن ها را به حالت اول بازگردانید.
خدمات لکه بری در این مجموعه با هزینه های بسیار کم و کیفیت بالایی انجام خواهد شد همچنین شما می توانید خدمات لکه بری انواع فرش را در منزل و یا محل مورد نظر خود نیز دریافت کنید.
در این مجموعه اغلب از شوینده های طبیعی و گیاهی که با ساختار فرش شما سازگار می باشد استفاده خواهد شد این شوینده ها اگرچه هزینه‌های زیادی را برای قالیشویی به همراه خواهد داشت اما این مجموعه سعی کرده است تا با استفاده از آن ها کیفیت کار خود را افزایش دهد، کلیه مواد استفاده شده در این مجموعه ابتدا توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته و سپس در فرآیندهای مختلف به کار گرفته خواهد شد این مجموعه سعی کرده است تا محیطی امن و مطمئن برای نگهداری و شست و شوی فرش شما ایجاد کند.

ثبت سفارش انلاین

قالیشویی نارمک

عضو رسمی اتحادیه صنف قالیشویان تهران قالیشویی نارمک قالیشویی نارمک پیشرو در خدمات، متعهد به اصول بهداشتی با نیروی کارآمد و جوان میباشد. این قالی

ادامه ی مطلب »

قالیشویی الهیه

عضو رسمی اتحادیه صنف قالیشویان تهران قالیشویی در الهیه در حال حاضر اغلب قالیشویی های فعال در سطح شهر با استفاده از دستگاه ها و

ادامه ی مطلب »