قالیشویی شهرک راه آهن 

تهران شهری بزرگ و پرجمعیت است که در آن محله های زیادی وجود دارد . یکی از این محله ها

محله ی ( شهرک راه آهن )  می باشد .شهرک راه آهن در موقعیتی از شمال غربی شهر تهران واقع شده است .

به طوریکه از شمال به ارتفاعات البرز و  بزرگراه شهید خرازی ، از جنوب به  پارک جنگلی چیتگر وآزاد راه تهران- کرج ، از غرب به بلوار طبیعت،ازشرق نیز به  بزرگراه آزادگان شمال منتهی می شود .

اما اگر بخواهیم به تاریخچه این شهرک برگردیم باید بگوییم این شهرک از سال ۱۳۴۰ تاسیس شده .وتا قبل از آن زمین ها و مزرعه هایی بوده که اربابان روستای کن از آن استفاده می کردند که به آنجا لتمال کن نیز می گفتند .

بعد از انقلاب و با هجوم مردم روستا به شهر این زمین ها از حالت کشاورزی به خانه هایی برای سکونت افراد درآمد .

اما نام این شهرک  به تاریخچه آن برمی گردد. که در همان سال ۱۳۴۰  تعاونی کارکنان شرکت راه آهن تشکیل شد .و زمین هایی از این محدوده به آنان واگذار شد . از این رو بیشتر جمعیت این محدوده را کارکنان دولیتی ازجمله کارکنان شرکت راه آهن تشکیل می دهند .

جدا از همه مسائل به دلیل وجود این محدوده در کنار دریاچه چیتگر و مناطق روستایی اطراف تهران از هوایی به نسبت پاک بهره می برد .

دریاچه چیتگر
دریاچه چیتگر

بهترین مزیت این منطقه وجود درختان اناری بوده که گوشه و اطراف شهر به چشم می خوردند . هرچند که شهرداری جهت زیبایی سازی درختان دیگری همچون اکالیپتوس و افرا و ….. کاشته است. اما وجود درخت انار زیبایی این محله را دوچندان کرده است .

ازبحث محلیت این محدوده بگذریم به امر  پاکیزگی می رسیم . در امر شست وشوی فرش باید بدانید در همه محله ها قالیشویی هایی برای تسهیل در امر شستن فرش ها وجود دارد .

ما در اینجا سعی کردیم یکی از قدیمی ترین قالیشویی های شهرک راه اهن را نام ببریم اغلب ساکنین این منطقه قالی های خودرا به آنجا می سپارند.  نام این قالیشویی (قالیشویی شاهکار)می باشد. که حتی ساکنان شهرک های مجاور نیز برای شستن فرش هایشان به آنها مراجعه می کنند .

شستشوی فرش
شستشوی فرش

اگر بخواهیم به اعمالی که این قالیشویی انجام می دهد توجه کنیم. می بینیم که در بیشتر کارهای شست و شو سرآمد هستند . به همین خاطر یکی از قدیمی ترین های این محله به حساب می آیند .

از دیگر قالیشویی های منطقه  می توان به قالیشویی تهران اوغلی اشاره کرد .

هر کدام از این ها برای شستن فرش ها گزینه مناسبی می باشند .مسلما در هر محله تعدادی قالیشویی وجود دارد که در همه امور قالی تبحر دارند .

 ما تا جاییکه توانستیم از قدیمی ترین آنها نام بردیم. و بی شک بقیه قالیشویی های شهرک راه اهن نیز در امر شست وشو زبانزد هستند .

و اما نکاتی که باید یک قالیشویی خوب رعایت کند :

۱-  انجام هر چه بهتر و دقیق تر فرآیند شست وشو که در سالم ماندن و تمیزی فرش امری واجب و ضروری است .

۲-   استفاده از نیروهای وارد و خبره که بتوانند. به راحتی فرش های دستبافت و گران قیمت را نیز به درستی هر چه تمام تر بشویند .

۳-  امکان پاسخگویی و دسترسی همه روزه و بدون معطلی که مشتری ها راحت با آنها در تماس باشند .

۴-  امکان انجام کلیه امور مربوط به فرش اعم از :ریشه زنی ،شیرازه زنی،رفع پارگی، رفوگری، رفع سوختگی، لکه بری و …..   که همه یک مزیت بزرگ محسوب می شوند.

این ها مواردی بود که اغلب یک قالیشویی خوب باید داشته باشد . اما مشتریان گرامی نیز با صبر و حوصله خود کارکنان قالیشویی ها را یاری بفرمایند .و حتما از زمان هایی استفاده کنند. که هم میزان بازتاب عملکردقالیشویی هم میزان رضایت شما عزیزان بیشترین حد خود را داشته باشد.

امید است با رعایت تمام نکات مدنظر از پاکیزگی و زیبایی فرش های خود لذت کافی را ببرید .

ثبت سفارش انلاین

قالیشویی نارمک

قالیشویی تهران اوغلی زیر نظر اتحادیه میشوید قالیشویی نارمک قالیشویی نارمک از نظر موقعیت مکانی واقع در کلان شهر بزرگ تهران است.این قالیشویی به دلیل

ادامه ی مطلب »

قالیشویی الهیه

قالیشویی تهران اوغلی زیر نظر اتحادیه می باشد قالیشویی در الهیه در حال حاضر اغلب قالیشویی های فعال در سطح شهر با استفاده از دستگاه

ادامه ی مطلب »