قالیشویی در عباس آباد

به طور کلی روش های زیادی برای شستن فرش ها وجود دارد خانه هایی که حیاط دارند معمولا تصمیم می گیرند خودشان بشورند و در حیاط پهن کنند ولی برخی فکر می کنند قالی شویی بهتر و تمیز تر می شوید و  ترجیح می دهند از آن ها کمک بگیرند، از طرف دیگر با اضافه شدن متراژ خانه و نبودن حیاط و زندگی اپارتمانی دیگر نمی توان در در خانه فرش های خود را بشورند قالی شویی ها برای هر نوع فرشی دستگاه های جدا گانه دارد و برای خشک کردن فرش ها هم دستگاه های به خصوصی دارند. مثلا برای شستن و خشک کردن فرش ابریشمی نمی توان آن را مانند فرش های معمولی شست و در دستگاه بخار گذاشت تا خشک شود و مجبور هستند دستگاه های خود را به روز و تابع پیشرفت علم باشند تا مشتری های خود را از دست ندهند.

خدمات قالیشویی تهران اوغلی در عباس آباد

کارخانه های قالی شویی با ارائه بهترین خدمات به مشتری ها و خدمات شستشوی فرش های ماشینی و دستی با ثابت نگه داشتن رنگ اصلی فرش و استفاده از بهترین مواد و بهترین شوینده ها و روش ها برای شستشوی فرش را انجام می دهند.
یک قالیشویی پیشرفته با بهترین نیرو کار و استفاده از بهترین مواد شوینده اعتبار خود را به دست می آورد.
بهترین خدماتی که یک قالیشویی می تواند به مشتری های خود ارائه دهد شامل رفو گری و ترمیم فرش و رنگ برداری ، شستن آن به بهترین شکل‌  در رفو گری و ترمیم با ایجاد ریشه های جدید فرش از طریق الیاف مشابه با تار های همان فرش به ترمیم خوردگی فرش ها اقدام می کنند.
در مورد رنگ برداری فرش، اگر روی فرش شما مواد شیمیایی، چسب، رنگ های جوهری و چای و قوه ریخته شده باشد متخصصان قالی شویی با مواد مخصوص و ترکیب های شیمیایی و مشخصی به برداشتن رنگ هایی که باعث تغییر رنگ فرش شده است اقدام می کنند.

در قالی شویی شستن فرش ها به صورت اتوماتیک و پس از اتمام مراحل شستشو فرش را درون دستگاه آب گیر می گذارند و بعد از اینکه آب آن گرفته شد درون دستگاه بخار قرار می دهند ، زمانی که فرش در دستگاه بخار قرار می گیرد علاوه بر اینکه خشک می شود اتو هم می خورد و صاف می شود.
مواد های شوینده مخصوص فرش های ماشینی با توجه به تار های فرش متفاوت است و می تواند شامل تاید و شامپو های فرش باشد، معمولا در قالی شویی ها از شامپو فرش های مخصوص جهت شستن فرش ها استفاده می کنند.

سوالات متداول

رفوگری فرش چیست؟
برای نگهداری از فرش های ماشینی مخصوصا فرش های دست بافت  که زیبایی خیره کننده ای دارد بسیار سخت است و به توجه زیادی نیاز دارد، ولی گاهی اوقات با همه توجه ای که به فرش داریم ممکن است فرش دچار پارگی یا در رفتگی ریشه ها و کار هایی فرش آسیب ببیند، که با مراجعه به مختصصان فرش با انجام کار ها و روش هایی به رفو کردن فرش شما می پردازند.

رفو گری چگونه انجام می شود؟
برای رفو فرش به وسایلی مانند نخ و قیچی ، سوزن، درفش و انبر دست و انگشتانه نیاز است. برای رفو گری ابتدا باید فرش شسته و گره هایی که تار های فرش در آسیب دیدگی خورده است با نخ و سوزن و قیچی باز شود. اگر آسیب دیدگی زیاد باشد فرش در قالب چوبی قرار می گیرد و تارکشی و گره زنی انجام می دهند تا فرش به حالت قبلی خود بازگردد.
هر نوع آسیب دیدگی مانند سوختگی ، پارگی ، فرسودگی و رنگ پریدگی فرش روش های جداگانه ای وجود دارد که اگر متخصص این کار مراجعه کنید به راحتی شیوه انجام رفو گری را تشخیص می دهد.

مزایا رفو گری چیست؟
رفو گری فرشی که کهنه و پاره شده در حال نابودی است احیا می شود و ارزش مادی ، معنوی و تاریخی و هنری آن باز می گردد.

معایب رفوگری چیست؟
گاهی اوقات آسیب دیدگی فرش زیاد است و وقت و انرژی زیادی را باید برای رفو کردن فرش ها قرار دهند و هزینه آن زیاد می شود ولی برخی اوقات آسیب دیدگی فرش ها سطحی است و رنگ آمیزی را متاسفانه با ماژیک ها انجام می دهند که باعث می شود رنگ فرش دوباره کم رنگ شود یا از بین برود.

آیا رفو کردن فرش به تخصص نیاز دارد؟
بله ، کسی که هنر قالی بافی را یاد می گیرد باید هنر رفو گری را نیز یاد بگیرد. در واقع قالی بافی و رفو گری مکمل یک دیگر هستند پس ‌کسی که رفو گری بلد باشد هنر تشخیص رنگ و بافت فرش و غیره را باید بلد باشد و در انجام آن حرفه ای باشد.

چه زمانی فرش به رفو نیاز پیدا می کند؟
استفاده نکردن درست از فرش و نگه داری غلط از فرش باعث آسیب دیدن فرش می شود. افتادن ذغال یا سوختن فرش با سیگار که باعث سوختن فرش و در انتها از جمله موارد هایی است که باعث می شود که فرش شما به رفو نیاز پیدا می کند تا مثل اولش شود.

چگونه بهترین قالی شویی را انتخاب کنیم؟
فرش یکی از اصلی ترین لوازم منزل در فرهنگ ایرانی است و برای نشستن ،خوابیدن و استراحت از آن استفاده می‌کنیم. اما امروزه با وجود میکروب ها و بیماری های همه گیر و حتی گاهی اوقات بر روی فرش چیزی ریخته می شود که نمی توان آن را تمیز کرد و مجبور می شوید به قالی شویی مراجعه کنید ،برای انتخاب یک قالی شویی بهتر است به نکاتی توجه کنید ، مثلا سرعت عمل بالایی داشته باشند و از لحاظ کیفیت و موادی که برای شستشو استفاده می کنند بهترین کیفیت را داشته باشد.

در قالی شویی برای شستن فرش از چه موادی استفاده می کنند؟
از مواد های شوینده متفاوتی در شستن فرش های ماشینی استفاده می شود که بستگی به نوع فرش اینکه فرش ماشینی است یا دست بافت. پودر های مخصوص قالی شویی دارای آنزیم های قوی هستند تا لکه ها و چربی هایی که در فرش هستند را از بین می برد. از آن جایی که قالیشویی ها یک قالیشویی مکانیزه می باشد جهت از بین بردن لکه ها و پاک کردن چربی ها و از بین بردن مواد های چسبنده از شامپو های فرش قوی و لکه بر و سفید کننده استفاده می کنند.

بهترین قالیشویی در عباس آباد

معمولا برای تبلیغ یک قالی شویی قبلا از برچسب های کاغذی برای تبلیغات استفاده می کردند که معمولا آن ها را بر روی در آپارتمان و دیوار های اطراف می چسباندند، بعد ها تراکت ها را از زیر در به داخل می فرستادند و بعد از آن تبلیغات در شبکه های تلویزیونی بود ولی امروزه بیشتر اوقات تبلیغات به تلفن همراه رسیده است. به طور کلی روش های تبلیغات زیاد است ولی باید مخاطب را به خودش جذب کند و هدف اصلی تبلیغ برای یک قالیشویی هزینه کمتر و بیشترین بازخورد است.

قالی شویی در محدوده عباس آباد

برخی اوقات افراد هنگام خانه تکانی یا تمیز کردن و باز سازی منزل خود تصمیم می گیرند فرش های منزل خود را بشورند اگر منزلشان حیاط دار باشد به راحتی می توانند بشورند ولی با گذشت زمان و تصمیم مردم برای زندگی در شهر و افزایش جمعیت در شهر ها خانه های حیاط دار کم شده و تصمیم می گیرند فرش ها را به قالی شویی تحویل دهند. برای یافتن بهترین قالی شویی در محدوده زندگی خود بهتر است اول از همسایه های ساختمان خود پرس و جو کنید تا ببینید کدام قالی شویی را به شما پیشنهاد می دهند یا می توانید با تحقیق در اینترنت نزدیک ترین قالی شویی در محل زندگی خود را پیدا کنید و راجب آن تحقیق کنید تا بفهمید قالیشویی که انتخاب کردید از لحاظ کیفیت و خدمات و مواد شوینده ای که استفاده می کند خوب است یا خیر.

ثبت سفارش آنلاین
آخرین مقالات ما
شست و شوی مبل در کرج
خدمات تخصصی فرش
ostad

شست و شوی مبل در کرج

تماس با ما سفارش انلاین تخفیف 10 درصدی برای سفارش انلاین شست و شوی مبل در کرج مبل ها یکی از پرمصرف ترین اجزا در

Read More »